جمعه 1 آبان 1394

رسالتی فراموش شده!

   نوشته شده توسط: مجاهد    

"اینترنت یکی از نعم بزرگ الهی است، اما در عین حال یک نقمت بزرگ هم هست؛ یعنی یک چاقوی دو دم و خطرناک… اینترنت الان مثل یک جریان افسار گسیخته است… این مثل آن است که کسی یک سگ وحشی را بیاورد، بگویند قلاده‌اش کو؟ بگویند سفارش کرده‌ایم آهنگر قلاده را بسازد!"

"شیطانِ امروز که از راه اینترنت و ماهواره و روش‌های ارتباطیِ مدرن و فوق مدرن سراغ شما می‌آید، حرف‌های مدرنی هم دارد؛ سخت‌افزارش را مدرن کرده، نرم‌افزار مدرن هم دارد. شبهه‌آفرینی دارد، اخلال در عقیده دارد، ایجاد تشویش در ذهن دارد، تزریق ناامیدی دارد، ایجاد اختلاف دارد."

"اگر رهبر نبودم، حتماً رئیس فضای مجازی می‌شدم."

"اداره فضای مجازی کشور نیازمند حرکتی انقلابی است."

جملات فوق الذکر بیانات حکیمانه مقام معظم رهبری در باب اهمیت فضای مجازی در دوران جنگ نرم است. درایت و دوراندیشی معظم له و اشراف ایشان نسبت به تحولات عظیم در عرصه فضای مجازی و نیز لزوم بهره گیری از این فضا جهت پیشبرد اهداف والای نظام اسلامی، منتج به صدور حکم تشکیل شورای عالی فضای مجازی در سال 1390 شد. شورایی که با هدف مدیریت یکپارچه فضای گسترده مجازی و همچنین مواجهه فعال و خردمندانه با این موضوع از حیث سخت افزاری، نرم افزاری و محتوایی شکل گرفت.

تشکیل چنین شورایی، آن هم در سطح شورای "عالی" و عضویت سران سه قوه، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمانده نیروی انتظامی، رئیس سازمان صدا و سیما، دادستان کل کشور و چندین شخصیت برجسته دیگر، خود گویای اهمیت موضوع فضای مجازی است. اما طی ماههای اخیر، شواهد نشان دهنده ی به حاشیه رفتن و دور شدن این شورا از اهدافی است که برای آن ترسیم شده بود. در حالی که انتظار می رفت شورای مذکور، مدیریت راهبردی در عرصه فضای مجازی را بر عهده گرفته و تصمیمات آن فصل الخطاب باشد، شاهد رکود و انفعال غیر قابل توجیه این شورا هستیم؛ و نمود این انفعال را می توان در تأخیر چند ماهه و بی نظمی در برگزاری جلسات این شورا، طرح موضوعات کم اهمیت علیرغم وجود دهها موضوع مهم در دستور جلسه شورای عالی، بی تفاوتی در مقابل توسعه نسل سوم و چهارم تلفن همراه بدون ارائه پیوست فرهنگی و ... مشاهده کرد.

البته اعضای دولتی شورا و شخص رئیس جمهور بارها با موضع گیری های عجیب و معنادار، مخالفت علنی و عدم اعتقاد خود به اجرایی شدن اسناد بالادستی و مصوبات شورا را نشان داده اند و این دهن کجی، به سبب خط مشی دولت کنونی در عبور از بسیاری از خطوط قرمز تبیین شده در نظام مقدس جمهوری اسلامی، قابل پیش بینی بود. اما سوال اینجاست که چرا اعضای غیردولتی این شورا (اعم از حقیقی و حقوقی) به این انفعال و رخوت دامن می زنند؟ آیا جز این است که در این برهه حساس که به فرموده امام خامنه ای، اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است، نیازمند عزمی جهادی جهت ایجاد تحول بنیادین در زیرساخت‌ ها و محتوای فضای‌ مجازی هستیم؟

جناب آقایان: دکتر علی لاریجانی، آیت الله صادق آملی لاریجانی، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری، سردار سرتیپ حسین اشتری، دکتر ‌محمد سرافراز، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، حجت الاسلام احمد سالک، حجت الاسلام سید مهدی خاموشی، دکتر سید سعیدرضا عاملی، دکتر حمید شهریاری، دکتر رضا تقی‌پور، دکتر مهدی اخوان بهابادی، مهندس مسعود ابوطالبی، دکتر کامیار ثقفی، دکتر رسول جلیلی، مهندس سیدعزت‌الله ضرغامی و مهندس محمدحسن انتظاری!!

همگی شما بزرگواران از فرامین ولی امر مسلمین جهان در باب فضای مجازی که در قالب ۴ بند و 40 ماده، در پیوست حکم ایشان آمده است، اطلاع کامل دارید. شما بیش از هر کسی به ضرورت استقرار حاکمیت اسلامی در فضای مجازی واقفید. ایجاد شبکه ملی اطلاعات، راهبردی است که اهمیت آن در تأمین استقلال و امنیت در فضای مجازی و به ارمغان آوردن اینترنتی سالم، سریع، امن و ارزان بر کسی پوشیده نیست. متأسفانه با وجود بودجه های کلانی که به این پروژه ی حیاتی تخصیص داده شده، شاهد تأخیر و تعلل در راه اندازی این شبکه از یک سو و افزایش بی رویه ی پهنای باند اینترنت نجس آمریکایی- صهیونیستی توسط وزارت ارتباطات از سوی دیگر هستیم. چرا شما در مقابل این عمل خائنانه سکوت کرده اید؟؟ آیا جز این است که عدم پیگیری شبکه ملی اطلاعات منجر به خروج گسترده ارز از کشور و تضییع حقوق مردم می گردد؟؟ در این کارزار نوین مجازی که دشمنان اسلام و مسلمین با تمام قوا به میدان آمده اند، غفلت و سکوت شما چگونه قابل توجیه است؟؟ شما که بیش از دیگران آگاه هستید در فضای مجازی تحت سیطره صهیونیسم نجس و در بستر شبکه های ضد اجتماعی از قبیل تلگرام، اینستاگرام، وایبر، واتس اپ و ... تا چه اندازه ارزش های اخلاقی و اسلامی زیر پا گذاشته شده و امنیت و حریم شخصی شهروندان به مخاطره می افتد، چگونه مسئولیت عواقب فاجعه بار اهمال کاری خود را بر عهده می گیرید؟؟

در این برهه حساس که اندک تأخیری جایز نیست، چرا شاهد رکود در تشکیل جلسات هستیم؟؟ اگر دولت و نمایندگان دولت در شورا، اصرار بر کجروی داشته و آشکارا بر خلاف اوامر مقام عظمای ولایت حرکت می کنند، شما چرا دم فرو بسته اید؟؟ در مقابل خیانت های آشکار و پنهان برخی عناصر خودفروخته ی وزارت ارتباطات، مصلحت اندیشی های کاذب شما چه محلی از اعراب دارد؟؟ چگونه غیرتتان اجازه می دهد که به سخره گرفتن جایگاه شورای عالی فضای مجازی توسط دولت را به نظاره بنشینید؟؟ این محافظه کاری شما، عملاً شورا را از گردونه ی تصمیم گیری در این عرصه ی مهم و حساس خارج نموده است و شاهد دور زدن اندک تصمیمات این شورای عالی هستیم. آیا با این بی توجهی و اتخاذ سیاست تساهل و تسامح در برخورد با قانون شکنان دولتی می توان به ایجاد انقلاب در فضای مجازی امیدوار بود؟؟ آیا این عملکرد منفعلانه، مطلوب رهبر معظم انقلاب است؟؟

تمامی دغدغه مندان و دلسوزان نظام اسلامی از شما انتظار دارند با توجه به وظایف گسترده و بااهمیتی که برای شورای عالی فضای مجازی پیش بینی شده، هرچه سریع تر نسبت به عملیاتی کردن فرامین رهبر معظم انقلاب همت گماشته و برای هدایت اوضاع نابسامان فضای مجازی کشور تدبیری مناسب بیندیشید؛ چرا که بیم آن می رود با این دست فرمانی که تاکنون داشته اید، خسارت جبران ناپذیری بر پیکره ی فرهنگ و امنیت این مرز و بوم وارد آید.

اعضای محترم شورا!

حال که بار دیگر رهبر معظم انقلاب، طی حکمی جدید شما را به این مسئولیت خطیر منصوب نموده اند، انتظار می رود با روحیه ای جهادی و عزمی راسخ، به حسن ظن معظم له پاسخی درخور و شایسته دهید. مبادا با فوت وقت و محافظه کاری و سکوت در مقابل اعمال غیر قانونی برخی از منتسبین دولتی، موجبات خسران عظیم به منافع ملی و ایجاد فتنه های بزرگتر را فراهم آورید که امام خمینی (ره) فرموده‌اند: "کم‌کاری عمل نامشروعی است و آقایان و هر کسی در هر قشر و محلی که هست، کارشان را موافق با اسلام کنند و به اندازه‌ی اجری که می‌گیرند کار کنند تا چرخ‌های مملکت راه بیفتد".

بدانید که رسالت سنگینی بر عهده ی شماست و یکایک شما در پیشگاه خداوند متعال مسئولید. امروزه عرصه فضای مجازی کشور، نیازمند تحولی جدی و شکل گیری انقلابی به معنای واقعی کلمه می باشد تا بتوانیم ضمن جلوگیری از هجمه وسیع دشمن در ابعاد سیاسی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی، پیام انقلاب را به جهانیان صادر کرده و با یک استراتژی هدفمند، گفتمان انقلاب اسلامی را در سطح جهان ترویج نماییم. بدیهی است سامان بخشی به فضای از هم گسیخته مجازی، استعمار زدایی و ایجاد استقلال در این فضا، با تشکیل جلسات تشریفاتی محقق نمی گردد. در اینجا از دکتر علی لاریجانی، ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و آیت الله آملی لاریجانی، ریاست محترم دستگاه قضا خواهشمندیم در صورت ادامه روند بی نظمی و تعویق در برگزاری جلسات شورا، مطابق آیین نامه، خود به تشکیل جلسات مبادرت ورزند.

امید است تمامی اعضای غیر دولتی شورای عالی فضای مجازی، با شجاعتی انقلابی در مقابل زیاده خواهی کسانی که در مسیر رشد و اعتلای ایران اسلامی سنگ اندازی می کنند، ایستادگی کرده و این شورا را به عنوان بالاترین نهاد حاکمیتی در حوزه ی فضای مجازی، به کانون اصلی تصمیم گیری و سیاست گذاری کلان در این عرصه ی مهم و حساس بدل سازند.

والعاقبه للمتقین

 


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic