شنبه 22 فروردین 1394

گل به خودی در زمین دشمن

   نوشته شده توسط: مجاهد    

امام خامنه ای:

امروز مهم ترین ابزار جنگ بین قدرت ها در دنیا رسانه است و حتی قدرتهای بزرگ هم با رسانه کار می کنند. تأثیر رسانه ها و این شبکه های عظیم اطلاع رسانی اینترنتی و … از سلاح و موشک و بمب اتم بیشتر است. دنیای امروز، یک چنین دنیایی است. روز به روز هم دارند این میدان را گسترش می دهند… امروز آرایش رسانه ای و فرهنگی که در مقابل جمهوری اسلامی قرار دارد، بسیار آرایش پیچیده، متنوع، متکثر، کارآمد و فنی و پیشرفته است.


در سالهای اخیر شاهد گسترش روزافزون رسانه‌های ارتباطی نوین و رشد تکنولوژی در بستر فضای مجازی می باشیم. دشمن اسلام و مسلمین با توجه به تأثیرگذاری شگفت این رسانه ها در تسخیر قلوب و تسلط بر اذهان جامعه، با تمام قدرت عرصه نبرد را به حیطه فضای مجازی کشانده است. در واقع جنگ رسانه ای، یکی از برجسته ترین جنبه های جنگ نرم است و اربابان رسانه‌ای غرب با استفاده از این ابزار در صدد جهت دهی عقاید و بنیان های فکری جوامع می باشند.

دشمن صهیونیستی، شبکه های ضداجتماعی را بستری برای پیشبرد اهداف پلید خود می داند. در حقیقت امروزه زمین جنگ دشمنان اسلام و مسلمین از خاکریزهای  زمینی به جاسوسکده های همیشه همراه نقل مکان کرده است و آنان از این طریق در پی دستیابی به اهدافی هستند که با اسلحه گرم، موفق به تحقق آن نشده اند.  جالب اینجاست عده ای به خیال خام خود در زمین دشمن مشغول ترویج ارزشهای دینی و انقلابی می باشند و این روش را پاتکی علیه فعالیتهای مخرب دشمن تلقی می کنند! غافل از آنکه در فضایی که دشمن طراحی کرده و قواعد بازی را متناسب با اهداف خود تنظیم نموده به هیچ وجه نمی توان تأثیرگذار بود و این پندار ساده لوحانه ای است که تصور کنیم سرویسهای جاسوسی- تروریستی هزینه های گزافی را برای ایجاد و مدیریت و نگهداری این شبکه ها صرف کنند و نظاره گر فعالیتهای فرهنگی و روشنگرانه ما در زمین خود باشند!! قطعاً یکی از راهبردهای دشمن نجس صهیونیستی این است که با القاء توهم تأثیرگذاری در ما در صدد وابسته تر کردن ما و افزایش تسلط و نفوذ اطلاعاتی خود می باشد. هرکسی که اندکی از عقل سلیم بهره برده باشد درمی یابد که دشمنان اسلام و مسلمین تحت هیچ شرایطی تحمل وجود مخالفانشان را ندارند و با نقض حقوق شهروندی، صداهای معارض با خود را سرکوب نموده و هر کسی را که تهدیدی برای منافعشان باشد با برخورد سلبی از میدان به در می کنند و از همین روست که اکانت شبکه العالم در وایبر و Press TV در یوتیوب حذف می شود، توئیتر مانع از گسترش اخبار مربوط به جنبش تسخیر وال استریت می شود، کمپین حمایت از شیخ نمر نتیجه ای جز صدور حکم اعدام برای وی ندارد، انقلاب فیسبوکی مصر شکست می خورد و از آن طرف نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا، پیاده روی عظیم و میلیونی اربعین، شهادت مروه شربینی، کمپین امام هادی (ع) و ... دیده نمی شود.

در حقیقت تا زمانی که زمین بازی و بالطبع کنترل و مدیریت این شبکه های ضداجتماعی را دشمنان صهیونیستی به عهده دارند، امکان تأثیرگذاری و بهره گیری از این فضا در جهت آرمانهای انقلاب اسلامی تصور باطل و خیال محالی بیش نیست و بالعکس حضور نخبگان فرهنگی و مسئولین در فضاهای طراحی شده از سوی دشمن نظیر فیسبوک، یوتیوب، توئیتر، وایبر و سایر جاسوسکده های همیشه همراه باعث مشروعیت بخشی به دشمنان قسم خورده انقلاب و قبح زدایی استفاده از این نرم افزارها شده و نشانگر قبول سیادت و سلطه آنها بر ماست که در حقیقت حرکتی است در راستای اهداف سرویسهای جاسوسی- تروریستی دولتهای صهیونیستی.

آیا زمان آن فرا نرسیده است که اعضاء شورای عالی فضای مجازی و نیز مسئولین وزارت ارتباطات برای این انفعال در حوزه رسانه ای چاره ای بیندیشند و با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، ضریب نفوذ رسانه ای دشمن را به حداقل برسانند؟ آیا هنوز ضرورت ایجاد یک رسانه مقتدر که مدیریت و کنترل آن در اختیار خودمان باشد، بر مسئولین آشکار نشده است؟ مسلماً تا زمانی که ما کانال اختصاصی خودمان را نداشته باشیم نمی توانیم پیام حق خود را به جهانیان برسانیم. در حالی که اگر از یک رسانه واحد، منسجم و نفوذناپذیر برخوردار باشیم، ضمن مقابله با تهدیدات امنیتی، در پیشبرد آرمانهای انقلاب اسلامی گامی مؤثر برداشته ایم. شایسته نیست در حالی که دشمنان در باطل خود تا این اندازه متحدند ما در حق خود پراکنده باشیم و با بی تدبیری، کاربران شبکه های ضداجتماعی صهیونیستی را در دام سناریوهای رسانه ای دشمن بیفکنیم. خوب است مسئولین محترم این فرمایش  امام خامنه ای را نصب العین خود قرار دهند که فرمودند: "در میدان تنظیم شده از سوی دشمن بازی نکنید چون چه ببرید و چه ببازید به نفع اوست."

 


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic