جمعه 22 اسفند 1393

شاهکار شورای عالی فضای مجازی

   نوشته شده توسط: مجاهد    

17 اسفند ماه سال 90 فرمان تشکیل شورای عالی فضای مجازی توسط مقام معظم رهبری صادر شد تا بدینوسیله شورایی متمرکز برای سیاستگذاری در فضای مجازی کشور بوجود آید. گسترش تهدیدهای امنیتی، فرهنگی و اجتماعی، از جنگ سایبری گرفته تا تولید اطلاعات غیراخلاقی در شبکه های ضداجتماعی صهیونیستی، لزوم رسیدگی جدی به فضای مجازی را نشان می‌دهد و بر همین اساس است که امام خامنه ای اهمیت فضای مجازی را هم تراز انقلاب اسلامی می دانند. دشمن اسلام و مسلمین، انواع تهمت‌ها و بدعت‌ها و خرافات را در این فضا طراحی کرده و انواع دروغ‌پردازی‌ها را برای اثرگذاری بر مردم تدارک دیده است. این موضوع آن‌قدر مهم است که رهبر انقلاب لازم دانستند یک شورای مستقل با کارکرد ویژه در زمینه‌ً مهندسی فضای مجازی تشکیل دهند.

نگاهی به عملکرد 3 ساله این شورا نشان می دهد که متأسفانه هیچ اقدام عملی به منظور دستیابی به اهداف این شورا صورت نگرفته است. این در حالی است که 40 دستور آماده در حوزه های سخت افزاری، نرم افزاری و محتوایی توسط رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده و این شورا با وجود داشتن اختیارات وسیع و سازوکار قانونی مناسب برای اجرایی شدن مصوبات، هیچ عذری برای قصور خود ندارد. اساس این دستورات، ضرورت ایجاد شبکه ملی اطلاعات است. این شبکه که مبتنی بر اینترنت سالم، سریع و امن و ارزان می باشد، نه تنها ناقض حقوق شهروندی نیست، بلکه  راهی برای محافظت از اطلاعات ملی و امنیت داخلی می باشد. خوب است نگاهی اجمالی به عملکرد این شورا داشته باشیم:

بر اساس سیاست‌های کلی نظام که توسط رهبر انقلاب ابلاغ شده است، تا زمانی که شبکه ملی اطلاعات و پیوست های فرهنگی مربوطه ایجاد نشده، دولت حق افزایش سرعت اینترنت و ورود نسل سوم و چهارم تلفن همراه را به کشور ندارد، ولی وزارت ارتباطات با جسارت تمام دقیقاً عکس آن را عمل کرده و گستاخانه مجوز ورود این جاسوسکده های همیشه همراه را صادر کرده است. جالب اینجاست که نه تنها زیرساخت شبکه ملی اطلاعات آماده نشده بلکه برنامه ای نیز برای توسعه این زیرساخت وجود ندارد! در عوض دولت تمام هم و غم خود را به موضوع فیلترینگ هوشمند و افزایش پهنای باند اختصاص داده و به جای اجرای 40 دستور مقام معظم رهبری، به طور اعجاب انگیزی مجری 10 دستور اوباما در مورد آزادی دسترسی به این سرویس های جاسوسی-تروریستی شده است که این خود نشان دهنده وجود مافیای عظیم واردات گوشی تلفن همراه و تجهیزات مخابراتی و رانتهای میلیاردی از یک سو و علاقه عجیب برخی به ضربه پذیر بودن ما در حوزه امنیتی فضای مجازی از سوی دیگر دارد.

 

شاهکار مجلس هم این بود که حتی یک ماده ‌قانونی برای اصلاح قوانینی که مانع از موازی کاری کمیسیون تنظیم مقررات، شورای ‌عالی فناوری اطلاعات و نیز شورای‌ عالی انفورماتیک شود، تصویب نکرده اند و  سال گذشته با تصویب اختصاص بودجه ۲۵۰۰ میلیارد تومانی به شورای عالی فناوری اطلاعات، عملاً شورای ‌عالی فضای ‌مجازی را از نظر مالی به زیرمجموعه دولت تنزل دادند و هیچگونه تحقیق و تفحصی از مخابرات را در دستور کار خود قرار ندادند!

رؤسای قوای مقننه و قضائیه نیز در مدت 5 ماهی که جناب رئیس جمهور از تشکیل جلسات شورا طفره رفتند، با وجود اختیار قانونی برای تشکیل جلسات، اقدامی انجام ندادند. 

دستگاه قضا که وظیفه نظارت بر حسن اجرای قوانین و پیشگیری از وقوع جرم را دارد علیرغم صدور حکم فیلتر سرویسهای جاسوسی- امنیتی وایبر، واتساپ و لاین با بی اعتنایی دولت قانونمدار(!!) روبرو می شود و به جای برخورد با نقض قانون و دفاع از دستور خود، سکوت اختیار می کند.

طرفه حکایت آنجاست که وزارت اطلاعات نیز به عنوان حافظ امنیت ملی در مقابل فراگیر شدن شبکه های ضداجتماعی منفعلانه عمل می کند در حالی که یکی از اهداف این شبکه ها، فروش اطلاعات کاربران به سرویسهای جاسوسی- تروریستی است و از این طریق امنیت و حقوق شهروندی را به مخاطره انداخته اند. همچنین رسانه ملی تبلیغات گسترده ای در رابطه با شبکه های ضداجتماعی صهیونیستی انجام می دهد و اعضای حقیقی شورا نیز با پذیرفتن دیکتاتوری اقلیت بر اکثریت، اعتراضی به این همه بی قانونی و انفعال شورا نمی کنند و اینها همه در شرایطی است که شاهد فیلترینگ غیرقانونی سایتهای انقلابی و صدور مجوز فعالیت شبکه های ضداجتماعی صهیونیستی در بستر وب و تلفن همراه می باشیم.

امید است اعضای این شورا ولایت پذیری خود را نه در حرف، که در عمل ثابت کرده و با برداشتن گامی اساسی در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، ضمن جلوگیری از خروج بی رویه ارز و تخلیه اطلاعاتی توسط سرویسهای جاسوسی-تروریستی دولتهای صهیونیستی، انقلابی در فضای مجازی ایجاد کنند.

 

 

 

 


چهارشنبه 13 اسفند 1393

دشمن و تحریم شبکه های ضد اجتماعی؟؟؟ هرگز!!!

   نوشته شده توسط: مجاهد    

انقلاب اسلامی از بدو پیروزی خار چشم مستکبرین بوده و در این 36 سال، دشمنان اسلام و مسلمین به انحاء گوناگون سعی در منحرف کردن این انقلاب داشته اند تا بتوانند هژمونی و سیطره از دست رفته خود را در ابعاد سیاسی تأمین نمایند. امروزه دوران جنگ سخت به پایان رسیده و جنگی ظریف تر و چه بسا خطرناکتر آغاز گردیده است و مسلماً دشمن برای این کار از ابزار مختلفی سود می جوید که از مهمترین و تأثیرگذارترین این ابزار میتوان به رسانه ها و شبکه های مجازی اشاره کرد. این روزها بر همگان واضح و مبرهن است که شبکه های ضد اجتماعی از قبیل فیس بوک، وایبر، واتساپ و تلگرام توسط یک تیم صهیونیستی اداره می شوند و این سؤال پیش می آید که این دشمن نجس صهیونیستی که برای رسیدن به اهداف پلید خود در جهت براندازی نظام مقدس اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند، در راه اندازی این شبکه ها از دشمنی خود غافل شده است؟ نهایت ساده لوحی است که فکر کنیم انگیزه آمریکا از رفع تحریم ایران در حوزه فضای مجازی، رفاه مردم باشد و رژیمی که به کودک شیرخوار هم رحم نمیکند، به یکباره دلسوز و دست و دلباز شده است!!! با یک بررسی عمیق متوجه می شویم که سرویس های جاسوسی- تروریستی، فضای مجازی را بستری برای استعمار فکری آحاد جامعه به ویژه نسل جوان می بینند و به همین دلیل مبالغ هنگفتی را صرف ایجاد زیرساخت، راه‌اندازی و نگهداری فضای مجازی و ترغیب حضور شهروندان در آن می‌کنند تا از این طریق بتوانند سلطه خود را در ابعاد سیاسی نیز بر ملتهای مسلمان بگسترانند.

تردیدی نیست که استکبار از این شبکه های ضد اجتماعی در جهت تضعیف ارکان سیاسی نظام مقدس اسلامی، غبارپراکنی در فضای سیاسی کشور، سلب امید و ایجاد تردید در ذهن مردم بهره می گیرد. در عصری که کنترل اطلاعات، اهرم اصلی قدرت دشمن صهیونیستی است، با استفاده از اطلاعات به ظاهر بی ارزش، دست به مهندسی اجتماعی و تأثیر بر افکار عمومی و بسیج آن می پردازد. شاهد این مدعا، وقایع مربوط به فتنه سال 88 می باشد که طی آن، این شبکه های صهیونیستی نقش مؤثری در سازماندهی تجمعات اعتراضی و تحریک کاربرانشان به ایجاد آشوب و اقدام علیه امنیت ملی داشتند و با تکرار دروغ بزرگ تقلب، پوشش غیرواقعی خبری آشوبها، آموزش و تشویق اغتشاشگران برای هنجارشکنی و ناامن کردن فضای جامعه التهاب آفرینی کردند و در همین بستر بود که شاهد بیانیه نویسی ها و دعوت به تجمعات غیر قانونی و نیز شکل گیری کمپین هایی علیه انقلاب اسلامی بودیم؛ به همین دلیل اوباما در پیام نوروزی خود از دولت ایران خواسته بود دسترسی نامحدود به اینترنت سریع و با پهنای باند زیاد را فراهم کند تا مخالفان نظام «در زمان‌هایی نظیر تظاهرات از پیش برنامه‌ریزی‌شده که منجر به گردهمایی عمومی می‌شود» با مشکل مواجه نشوند!

در واقع ماهیت این شبکه ها به گونه ای است که با تکثیر سریع اطلاعات، فرصت بصیرت و تأمل را از افراد گرفته و در مواجهه با انبوه اطلاعات ضد و نقیض، قدرت تشخیص حق و باطل از آنان سلب می شود که این امر به نوبه خود ایجاد شبهات گوناگون و حس ناامیدی سیاسی را به دنبال دارد. مسلماً دشمن نجس صهیونیستی که برنامه 250 ساله برای جنگ سایبری تدارک دیده از طریق شبکه های ضداجتماعی در پی تشویش اذهان عمومی، نشر اکاذیب و آمارهای دروغین، تخریب شخصیتهای نظام، شکل دهی افکار عمومی به نفع خود، کاهش مشارکت سیاسی مردم و عوام فریبی می باشد. کافی است هرکسی به تجربه شخصی حضور خود در این شبکه ها رجوع کند. آیا جز این است که هر از گاهی پیامهایی به طور انبوه بر مبنای یک مسئله سیاسی روز در گروههای مختلف انتشار می یابد که همه از یک آبشخور خاصی تغذیه می شوند و تبعاتی جز برانگیختن حس نارضایتی مردم نسبت به انقلاب و نظام، القای حس ناامیدی و نیز بحث و جدلهای مرارت بار و بی نتیجه ندارد؟؟؟ آیا جز این است که با سرگرم شدن آحاد جامعه در این فضاها آن هم در زمانی که به فرموده مقام معظم رهبری وقت کار و تلاش مضاعف برای اعتلاء و پیشرفت ایران اسلامی است، به نوعی وقت کشی صورت می گیرد؟؟؟ آیا جز این است که در این گروهها با بمباران مطالب طنزی روبرو هستیم که محتوای آن توهین به بالاترین مقامات کشور و مراجع عظام تقلید و به سخره گرفتن ارزشهای انقلابی و مکتبی است؟؟؟ و اینگونه است که به صورت نرم و تدریجی خطوط قرمز نظام مقدس اسلامی کمرنگ شده و جبهه حق با برچسب زنی های مختلف سیاسی منفعل می شود و مدل موفق حکومت اسلامی با روشهای مختلف زیر سؤال می رود.  

حال جای بسی تعجب و تأسف است که مسئولین ما چشم خود را به روی لطمات جبران ناپذیری که این جاسوسکده های همیشه همراه بر پیکره ایدئولوژی سیاسی و مکتبی انقلاب اسلامی وارد می کنند بسته اند و اقدامی برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات نمی کنند. امیدواریم سران سه قوه، سازمان صداوسیما و نیز وزارت اطلاعات، که وظیفه خطیر حفظ امنیت ملی را بر عهده دارد، به وظایف خود در قبال این موضوع حساس و مهم عمل نموده و اجازه ندهند دشمن خونخوار صهیونیستی از این طریق سلطه سیاسی خود را تحمیل کند.

 

 

 

 

 

 


پنجشنبه 7 اسفند 1393

غارت هوشمند امنیت

   نوشته شده توسط: مجاهد    

امام خامنه ای: "جوان باید مطالبه کند، باید احساس کند که این مطالبه سودمند است، ثمربخش است؛ و تشویق بشود بر این مطالبه و باید احساس کند که او فقط مسئولیتش طرح سؤال و پرتاب کردن یک شعار نیست، که بگوید خوب، ما کار خودمان را کردیم؛ نه، پیگیری کردن، مطالعه کردن، درباره‌ی مسئله اندیشیدن، آن را پخته کردن، راهِ کارِ اجرائی را برای آن جستجو کردن، برای طرحش با مراکز دست‌اندرکار و مجری تلاش کردن و فعالیت کردن و بالاخره خود وارد میدان کار شدن، اینها جزء وظایف و تکالیف جوان ماست که این را هم بایستی جوان ما درک کند؛"

با تأملی در نحوه ورود گسترده  گوشی های هوشمند، آن هم در اوج تحریمها، متوجه می شویم که نمی توان با سطحی نگری، کارکرد این شبکه ها را در حد برقراری ارتباطات اجتماعی تقلیل داد. چه از این منظر، با توجه به اثرات سوء این نرم افزارها در تعاملات اجتماعی واقعی، بهتر است عنوان شبکه های ضد اجتماعی را به آنها اطلاق کنیم. اما ماهیت اصلی این شبکه ها چیست؟

مارک زاکربرگ سال گذشته رسماً اعلام کرد «مأموریتِ جدید» خود را آغاز کرده است. او در شرح مأموریت جدیدش گفت با محوریت تلفن همراه قصد دارد 5 میلیارد نفر را در سراسر جهان به شبکه صهیونیستی خود اضافه کند. آقای استارتینسکی معاون رئیس سازمان سیا می‌گوید: برای سیا، فیسبوک رویایی بود که به واقعیت پیوست. اوباما در سخنرانی کنگره در پاسخ به چگونگی صرف بودجه کلان جنگ نرم علیه ایران می گوید: با بودجه جنگ نرم علیه ایران، اندروید را وارد ایران کردم. سرور وایبر در خاک فلسطین اشغالی است. وایبر توسط یک تیم اسرائیلی طراحی و تولید شده که مدت ها در بخش های نظامی این رژیم فعالیت داشته است. رهبر این تیم حرفه ای، "تالمون مارکو" هنوز هم مدیریت اجرایی شرکت Viber Media را در دست دارد. هدف این شرکت صهیونیستی از راه اندازی این نرم افزار رایگان، سودآوری یا آگهی نیست، بلکه جاسوسی از کاربران است. این مستندات نشانگر این است که بحث شبکه های ضداجتماعی با مقوله امنیت ملی ارتباطی غیر قابل انکار دارد. مسلماً هیچ کشوری اجازه نمی دهد اطلاعات خصوصی مردم، مسئولین و سازمانهای آن کشور توسط سرویسهای اطلاعاتی_ جاسوسی بیگانه تخلیه شود و در همین راستا است که اسرائیل با فیلتر بیش از 97 درصد از پایگاه‌های اینترنتی، قوی‌ترین سیستم فیلترینگ جهان را دارد و بعد از آن به ترتیب کشورهای انگلستان با 70 درصد، فرانسه با 66 درصد و آمریکا با 36 درصد، فیلترینگ را در کشور خود اعمال کرده‌اند و بسیاری از کشورها از جمله کره جنوبی، چین، ژاپن و هند با ایجاد شبکه های اجتماعی بومی، راه نفوذ اطلاعات مردم خود را به روی جاسوسان صهیونیستی بسته اند. حال این سوال پیش می آید که چرا در کشور ما این نرم افزارها بدون هیچگونه نظارتی استفاده می شوند و جالب اینکه توسط دولت تأیید هم می شوند. در حالی که طبق افشاگری‌های اسنودن دربارهٔ جاسوسی‌های آژانس امنیت ملی آمریکا، دستگاه اطلاعاتی این کشور در یک ماه ۱۴ میلیارد بسته اطلاعاتی شامل تمام مکالمات، پسوردها و اطلاعات کاربران و… از ایرانیان جاسوسی کرده است. و به همین دلیل است که بخش جمع‌آوری اطلاعات آشکارِ سیا عملاً تعطیل شده است.

جالب است بدانیم یکی از مصوبات مجلس سنای آمریکا این است که آمریکا هرگونه حمله سایبری را حمله نظامی تلقی کرده و با حمله نظامی پاسخ می دهد. همانگونه که دشمن در عداوت خود مستحکم است و با روشهای تطمیع، تحقیر، تهدید و حذف سعی در پیشبرد اهداف خبیثانه خود را دارد، مسئولین نظام نیز باید با الهام از آیه 123 سوره توبه[1]، از حالت ضعف و انفعال در مسئله حساس فضای مجازی خارج شوند و با اقداماتی نظیر عدم حمایت از ساخت نرم افزارهای ایرانی آب به آسیاب دشمن نریزند، چرا که امنیت ملی مقوله شوخی برداری نیست. مجلس موظف است با تصویب قوانین سختگیرانه از پیشتازی این جاسوسکده های همیشه همراه جلوگیری کند. دولت نیز باید با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، اینترنتی امن، سریع، آسان و ارزان را در اختیار مردم قرار دهد. همچنین قوه قضائیه باید با صدور احکام مقتضی و دارای ضمانت اجرایی با کسانی که به خاطر منافع مادی ناشی از دلالی پهنای باند اینترنت، زمینه را برای سرویسهای جاسوسی- تروریستی فراهم می کنند، قاطعانه برخورد نماید.

 [1] ای اهل ایمان، با کافران از آنان که با شما نزدیکترند شروع به جهاد کنید و باید کفار در شما درشتی و نیرومندی و قوت و پایداری حس کنند ، و بدانید که خدا همیشه با پرهیزکاران است”.

 


بسمه تعالی

(( وَلَیَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن یَنصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ )) سوره مبارکه الحج آیه شریفه 40

براستی یاری رساندن به دین الهی، توفیقی خاص و هدایتی مستمر در این مسیر را از سوی حضرت حق را لازم می نماید. و این خود ملزوماتی را چه برای شخص و چه برای ابزار، روش و اهداف در این راه بدنبال می آورد.

شخص در طی طریق یاری و مدد رسانی به دین خدا باید بصیرت و شجاعت در عمل را در کنار هوشیاری دائمی قرار داده و مصلحت را منحصر به انجام مخلصانه تکلیف دانسته و از سرزنش هیچ ملامتگری نترسیده و چنان که  می باید در این راه اهل صمود و مقاومت باشد.عنصر دشمن شناسی شرط لازم جهت ورود به این مهم است و آنچه که مجاهد فی سبیل الله باید بدان اهتمام ورزد شناخت و شناساندن دشمن و حربه های آن به عوام و خواص است.

در این میان یاری دین الهی به مبارزه با دشمنان آن نیز منجر می شود و دخول به چنین مواجهه ای قطعاً نیاز به تبیین صحیح از جنگ و شیوه جنگیدن خواهد داشت و این خود باب جدیدی را در عرصه مجاهدت در راه حق و حقیقت باز می نماید.

فضای مجازی نیز با توجه به اهمیت آن علی الخصوص تاکید ولی امر مسلمین و مستضعفین جهان حضرت امام خامنه ای(اروحنا له الفداء) که اهمیت آن را به اندازه اصل انقلاب اسلامی دانسته اند ازین قاعده مستثنی نیست و حتی می توان بیان داشت که با فراگیر شدن آن و مباحث مرتبط بدان، پرداختن به چنین موضوع حساس و پراهمیت و حیاتی باید به عنوان اولویت کار یک انسان مومن، معتقد و ملتزم قرار گیرد.این امر زمانی حائز اهمیت بیشتری می شود که دشمنان اسلام و مسلمین که خود ایجادکننده، مدیریت،کنترل و هدایت کننده این بستر بوده آنرا یک میدان جنگ دانسته و برای حضور و فعالیت خود یک نقشه راه و پیوست عظیم و حساب شده در عرصه های مختلف امنیتی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی طرح ریزی نموده و براین اساس در پیشبرد اهداف خود اقدام می نمایند.

اگر شخص مسلمان و معتقد نیز صحنه فضای مجازی را میدان قتال ببیند و بر خود وظیفه و تکلیف متصور شود که اینگونه نیز باید باشد، ضمن شناخت کامل باید به  برنامه ریزی دقیق رهنمود و خویشتن را آماده ی حضور در چنین کارزاری نموده و همانند عالمی عامل حربه ها و نقشه های دشمنان را از میان برده و طرح و برنامه خود را پیاده سازد.

همانطور که قرآن کریم می فرماید : (( فَقَاتِلُواْ أَوْلِیَاء الشَّیْطَانِ إِنَّ کَیْدَ الشَّیْطَانِ کَانَ ضَعِیفًا ))  در عاقبت امر کید و حیله شیطان و جنودش ضعیف است و راه به جایی نخواهد برد بإذن الله (( اللّهَ مُوهِنُ کَیْدِ الْکَافِرِینَ )) و همچنان که  شیطان لعین رجیم گفت: ((قَالَ فَبِعِزَّتِکَ لَأُغْوِیَنَّهُمْ أَجْمَعِینَ / إِلَّا عِبَادَکَ مِنْهُمُ الْمُخْلَصِینَ )) ملاک و معیاری است که بدانیم شیطان و جنودش که دشمنان اسلام، مسلمین و مستضعفین می باشند از ضعف ها و رخنه های موجود در ماست که در ما نفوذ و بر ما تسلط و سیطره می یابند، که چنان که هست از ناخالصی ها در میان ماست.در باب فضای مجازی و علی الخصوص بستر اینترنت نیز دشمنان حق و حقیقت بر مبنای نقاط ضعف ماست که به مانند راهزنان قاتل و فاجر چنین شبیخون گسترده ای را به راه انداخته و ضرباتی را به پیکره امنیت، اقتصاد، سیاست، اجتماع و فرهنگ وارد کرده و وارد می کنند. عمده نقاط مشخص و محرض ضعف را باید در عدم عمل به دستورات فرماندهی کل قوا مقام معظم رهبری دانست که مقتدری مظلوم در این میان است و اگر اوامر ایشان توسط سه قوه و نهادهای مرتبط اجرا میشد قطع به یقین امروز ما شاهد جولان دشمن در فضای مجازی نبودیم و آنچه می ماند قدرت نمایی ما در این عرصه بود.لذا واجب می نماید که افراد و آحاد مردم ضمن اطلاع از دستورات مقام معظم رهبری در همه عرصه ها خصوصاً فضای مجازی آن را از مسئولین امر مطالبه نمایند که براستی راه نجات کشور در آنست.

فلذا باید دانست دشمنان تشنه به دین و خون ما از جهالت،خیانت و کم کاری یا بیهوده کاری مسئولین و عوام وخواص است که توفیقاتی کسب می کنند و اگر این نبود امروز ما به مدد پیروی محض و بی چون و چرا از اوامر نجات بخش قرآن کریم، حضرات معصومین(ص) و نائبان بر حق آخرین امام همام حضرت حجت(عج) حضرات امام عظیم الشأن خمینی کبیر(سلام الله علیه) و امام خامنه ای(اروحنه له الفداء) بر قله های نصر با صلابت ایستاده بودیم و می توانستیم با قدرت تاثیر خود را بر فضای مجازی تحمیل نماییم.

ما فدائیان ولایت ضمن اعلام بیعت جانانه با آرمان ها و ارزش های والای انقلاب اسلامی و حضرت امام عظیم الشأن خمینی کبیر(سلام الله علیه) و ولی امر مسلمین و مستضعفین جهان حضرت امام خامنه ای(اروحنا له الفداء)، بیان می داریم راه حل رفع جهالت ها، خیانت ها، کم کاری و بیهوده کاری ها و عدم عمل به وظایف مسئولین و عوام و خواص را در مطالبه حداکثری و امر به معروف و نهی از منکر آنان می دانیم و ضمن مبارزه ی عالمانه، هوشمندانه، مبتکرانه، فعال و موثر در این عرصه خطیر، مطالبه گری را که از دستورات عالی مقام معظم رهبری می باشد به عنوان وظیفه و رسالت خویشتن دانسته و بر آن تاکید می نماییم.

جبهه وبلاگ نویسان مطالبه گر انقلاب اسلامی


ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو