تبلیغات
مجاهد انقلابی - رسالتی فراموش شده!
جمعه 1 آبان 1394

رسالتی فراموش شده!

   نوشته شده توسط: مجاهد    

"اینترنت یکی از نعم بزرگ الهی است، اما در عین حال یک نقمت بزرگ هم هست؛ یعنی یک چاقوی دو دم و خطرناک… اینترنت الان مثل یک جریان افسار گسیخته است… این مثل آن است که کسی یک سگ وحشی را بیاورد، بگویند قلاده‌اش کو؟ بگویند سفارش کرده‌ایم آهنگر قلاده را بسازد!"

"شیطانِ امروز که از راه اینترنت و ماهواره و روش‌های ارتباطیِ مدرن و فوق مدرن سراغ شما می‌آید، حرف‌های مدرنی هم دارد؛ سخت‌افزارش را مدرن کرده، نرم‌افزار مدرن هم دارد. شبهه‌آفرینی دارد، اخلال در عقیده دارد، ایجاد تشویش در ذهن دارد، تزریق ناامیدی دارد، ایجاد اختلاف دارد."

"اگر رهبر نبودم، حتماً رئیس فضای مجازی می‌شدم."

"اداره فضای مجازی کشور نیازمند حرکتی انقلابی است."

جملات فوق الذکر بیانات حکیمانه مقام معظم رهبری در باب اهمیت فضای مجازی در دوران جنگ نرم است. درایت و دوراندیشی معظم له و اشراف ایشان نسبت به تحولات عظیم در عرصه فضای مجازی و نیز لزوم بهره گیری از این فضا جهت پیشبرد اهداف والای نظام اسلامی، منتج به صدور حکم تشکیل شورای عالی فضای مجازی در سال 1390 شد. شورایی که با هدف مدیریت یکپارچه فضای گسترده مجازی و همچنین مواجهه فعال و خردمندانه با این موضوع از حیث سخت افزاری، نرم افزاری و محتوایی شکل گرفت.

تشکیل چنین شورایی، آن هم در سطح شورای "عالی" و عضویت سران سه قوه، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، فرمانده نیروی انتظامی، رئیس سازمان صدا و سیما، دادستان کل کشور و چندین شخصیت برجسته دیگر، خود گویای اهمیت موضوع فضای مجازی است. اما طی ماههای اخیر، شواهد نشان دهنده ی به حاشیه رفتن و دور شدن این شورا از اهدافی است که برای آن ترسیم شده بود. در حالی که انتظار می رفت شورای مذکور، مدیریت راهبردی در عرصه فضای مجازی را بر عهده گرفته و تصمیمات آن فصل الخطاب باشد، شاهد رکود و انفعال غیر قابل توجیه این شورا هستیم؛ و نمود این انفعال را می توان در تأخیر چند ماهه و بی نظمی در برگزاری جلسات این شورا، طرح موضوعات کم اهمیت علیرغم وجود دهها موضوع مهم در دستور جلسه شورای عالی، بی تفاوتی در مقابل توسعه نسل سوم و چهارم تلفن همراه بدون ارائه پیوست فرهنگی و ... مشاهده کرد.

البته اعضای دولتی شورا و شخص رئیس جمهور بارها با موضع گیری های عجیب و معنادار، مخالفت علنی و عدم اعتقاد خود به اجرایی شدن اسناد بالادستی و مصوبات شورا را نشان داده اند و این دهن کجی، به سبب خط مشی دولت کنونی در عبور از بسیاری از خطوط قرمز تبیین شده در نظام مقدس جمهوری اسلامی، قابل پیش بینی بود. اما سوال اینجاست که چرا اعضای غیردولتی این شورا (اعم از حقیقی و حقوقی) به این انفعال و رخوت دامن می زنند؟ آیا جز این است که در این برهه حساس که به فرموده امام خامنه ای، اهمیت فضای مجازی به اندازه اهمیت انقلاب اسلامی است، نیازمند عزمی جهادی جهت ایجاد تحول بنیادین در زیرساخت‌ ها و محتوای فضای‌ مجازی هستیم؟

جناب آقایان: دکتر علی لاریجانی، آیت الله صادق آملی لاریجانی، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری، سردار سرتیپ حسین اشتری، دکتر ‌محمد سرافراز، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی، حجت الاسلام احمد سالک، حجت الاسلام سید مهدی خاموشی، دکتر سید سعیدرضا عاملی، دکتر حمید شهریاری، دکتر رضا تقی‌پور، دکتر مهدی اخوان بهابادی، مهندس مسعود ابوطالبی، دکتر کامیار ثقفی، دکتر رسول جلیلی، مهندس سیدعزت‌الله ضرغامی و مهندس محمدحسن انتظاری!!

همگی شما بزرگواران از فرامین ولی امر مسلمین جهان در باب فضای مجازی که در قالب ۴ بند و 40 ماده، در پیوست حکم ایشان آمده است، اطلاع کامل دارید. شما بیش از هر کسی به ضرورت استقرار حاکمیت اسلامی در فضای مجازی واقفید. ایجاد شبکه ملی اطلاعات، راهبردی است که اهمیت آن در تأمین استقلال و امنیت در فضای مجازی و به ارمغان آوردن اینترنتی سالم، سریع، امن و ارزان بر کسی پوشیده نیست. متأسفانه با وجود بودجه های کلانی که به این پروژه ی حیاتی تخصیص داده شده، شاهد تأخیر و تعلل در راه اندازی این شبکه از یک سو و افزایش بی رویه ی پهنای باند اینترنت نجس آمریکایی- صهیونیستی توسط وزارت ارتباطات از سوی دیگر هستیم. چرا شما در مقابل این عمل خائنانه سکوت کرده اید؟؟ آیا جز این است که عدم پیگیری شبکه ملی اطلاعات منجر به خروج گسترده ارز از کشور و تضییع حقوق مردم می گردد؟؟ در این کارزار نوین مجازی که دشمنان اسلام و مسلمین با تمام قوا به میدان آمده اند، غفلت و سکوت شما چگونه قابل توجیه است؟؟ شما که بیش از دیگران آگاه هستید در فضای مجازی تحت سیطره صهیونیسم نجس و در بستر شبکه های ضد اجتماعی از قبیل تلگرام، اینستاگرام، وایبر، واتس اپ و ... تا چه اندازه ارزش های اخلاقی و اسلامی زیر پا گذاشته شده و امنیت و حریم شخصی شهروندان به مخاطره می افتد، چگونه مسئولیت عواقب فاجعه بار اهمال کاری خود را بر عهده می گیرید؟؟

در این برهه حساس که اندک تأخیری جایز نیست، چرا شاهد رکود در تشکیل جلسات هستیم؟؟ اگر دولت و نمایندگان دولت در شورا، اصرار بر کجروی داشته و آشکارا بر خلاف اوامر مقام عظمای ولایت حرکت می کنند، شما چرا دم فرو بسته اید؟؟ در مقابل خیانت های آشکار و پنهان برخی عناصر خودفروخته ی وزارت ارتباطات، مصلحت اندیشی های کاذب شما چه محلی از اعراب دارد؟؟ چگونه غیرتتان اجازه می دهد که به سخره گرفتن جایگاه شورای عالی فضای مجازی توسط دولت را به نظاره بنشینید؟؟ این محافظه کاری شما، عملاً شورا را از گردونه ی تصمیم گیری در این عرصه ی مهم و حساس خارج نموده است و شاهد دور زدن اندک تصمیمات این شورای عالی هستیم. آیا با این بی توجهی و اتخاذ سیاست تساهل و تسامح در برخورد با قانون شکنان دولتی می توان به ایجاد انقلاب در فضای مجازی امیدوار بود؟؟ آیا این عملکرد منفعلانه، مطلوب رهبر معظم انقلاب است؟؟

تمامی دغدغه مندان و دلسوزان نظام اسلامی از شما انتظار دارند با توجه به وظایف گسترده و بااهمیتی که برای شورای عالی فضای مجازی پیش بینی شده، هرچه سریع تر نسبت به عملیاتی کردن فرامین رهبر معظم انقلاب همت گماشته و برای هدایت اوضاع نابسامان فضای مجازی کشور تدبیری مناسب بیندیشید؛ چرا که بیم آن می رود با این دست فرمانی که تاکنون داشته اید، خسارت جبران ناپذیری بر پیکره ی فرهنگ و امنیت این مرز و بوم وارد آید.

اعضای محترم شورا!

حال که بار دیگر رهبر معظم انقلاب، طی حکمی جدید شما را به این مسئولیت خطیر منصوب نموده اند، انتظار می رود با روحیه ای جهادی و عزمی راسخ، به حسن ظن معظم له پاسخی درخور و شایسته دهید. مبادا با فوت وقت و محافظه کاری و سکوت در مقابل اعمال غیر قانونی برخی از منتسبین دولتی، موجبات خسران عظیم به منافع ملی و ایجاد فتنه های بزرگتر را فراهم آورید که امام خمینی (ره) فرموده‌اند: "کم‌کاری عمل نامشروعی است و آقایان و هر کسی در هر قشر و محلی که هست، کارشان را موافق با اسلام کنند و به اندازه‌ی اجری که می‌گیرند کار کنند تا چرخ‌های مملکت راه بیفتد".

بدانید که رسالت سنگینی بر عهده ی شماست و یکایک شما در پیشگاه خداوند متعال مسئولید. امروزه عرصه فضای مجازی کشور، نیازمند تحولی جدی و شکل گیری انقلابی به معنای واقعی کلمه می باشد تا بتوانیم ضمن جلوگیری از هجمه وسیع دشمن در ابعاد سیاسی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی، پیام انقلاب را به جهانیان صادر کرده و با یک استراتژی هدفمند، گفتمان انقلاب اسلامی را در سطح جهان ترویج نماییم. بدیهی است سامان بخشی به فضای از هم گسیخته مجازی، استعمار زدایی و ایجاد استقلال در این فضا، با تشکیل جلسات تشریفاتی محقق نمی گردد. در اینجا از دکتر علی لاریجانی، ریاست محترم مجلس شورای اسلامی و آیت الله آملی لاریجانی، ریاست محترم دستگاه قضا خواهشمندیم در صورت ادامه روند بی نظمی و تعویق در برگزاری جلسات شورا، مطابق آیین نامه، خود به تشکیل جلسات مبادرت ورزند.

امید است تمامی اعضای غیر دولتی شورای عالی فضای مجازی، با شجاعتی انقلابی در مقابل زیاده خواهی کسانی که در مسیر رشد و اعتلای ایران اسلامی سنگ اندازی می کنند، ایستادگی کرده و این شورا را به عنوان بالاترین نهاد حاکمیتی در حوزه ی فضای مجازی، به کانون اصلی تصمیم گیری و سیاست گذاری کلان در این عرصه ی مهم و حساس بدل سازند.

والعاقبه للمتقین

 


What do you do when your Achilles tendon hurts?
دوشنبه 27 شهریور 1396 12:48
great put up, very informative. I ponder why the other specialists of this sector do not realize
this. You should proceed your writing. I'm confident,
you have a great readers' base already!
Foot Problems
سه شنبه 17 مرداد 1396 06:56
Hi there to all, it's really a fastidious for
me to pay a quick visit this web site, it includes precious Information.
https://nicolleortelt.wordpress.com/2015/06/
شنبه 7 مرداد 1396 21:47
I've been browsing online greater than three hours lately, but I by no means discovered any interesting article
like yours. It is lovely price sufficient for me. In my view, if all site owners and bloggers made just right content material as you probably did, the net will probably be much more helpful than ever before.
BHW
جمعه 1 اردیبهشت 1396 15:58
Today, I went to the beachfront with my children. I found a sea shell and gave it
to my 4 year old daughter and said "You can hear the ocean if you put this to your ear." She put the shell to her ear and
screamed. There was a hermit crab inside and it pinched her ear.

She never wants to go back! LoL I know this is totally off topic but I
had to tell someone!
BHW
شنبه 19 فروردین 1396 17:29
Hi there to all, how is all, I think every one is getting more from this web page, and your views are good for new users.
manicure
یکشنبه 13 فروردین 1396 09:32
I was wondering if you ever thought of changing the structure of your site?
Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the
way of content so people could connect with it better.
Youve got an awful lot of text for only having 1 or two pictures.
Maybe you could space it out better?
حرف تو
جمعه 1 بهمن 1395 23:17
با سلام. این مطلب در سایت حرف تو انتشار یافت.


با تشكر
برنامه دریافت جدیدترین یوزرنیم و پسورد نود 32
جمعه 15 آبان 1394 09:37
ســــلام !
وبلاگتان زیباست!

ما برای کاربرانی که از آنتی ویروس نود 32 استفاده میکنند ، برنامه ای طراحی کردیم که بتوانند جدیدترین یوزرنیم و پسورد نود 32 را تنها با یک کلیک دریافت کنند.
این برنامه نیاز به نصب ندارد و حجم آن کمتر از 100 کیلوبایت میباشد و هیچگونه تبلیغات مزاحم به همراه خود ندارد!
با دانلود این برنامه از این پس تنها با یک کلیک و در کمتر از 3 ثانیه جدیدترین یوزر و پسورد آنتی ویروس خود را دریافت کنید.
این برنامه کاملا رایگان میباشد و دائما پشتیبانی و آپدیت میشود.
امکاناتی دیگر مانند مشاهده قیمت ارز و طلا و مشاهده جدول لیگ برتر و ... نیز به نرم افزار اضافه میشود.
برای دانلود به وبلاگ ما بیایید.
لطفا برای حمایت از ما ، وبلاگ ما را لینک کنید.
موفق باشید
دوست داری بازدیدت زیاد شه؟
یکشنبه 3 آبان 1394 15:36
با ثبت وبلاگ خود در بزرگترین بانک وبلاگ های ایرانی بازدید خود را چندین برابر کنید..
یه پیشنهاد خوب
یکشنبه 3 آبان 1394 13:11
ما الگوریتم جدید گوگل را کشف کردیم
.
.
.
لاین بلاگ اولین سیستم وبلاگ دهی رایگان و سازگار با الگوریتم جدید گوگل می باشد
تمام وبلاگ های ایجاد شده در لاین بلاگ در خطوط اول گوگل هستند
شما هم یک وبلاگ پربازدید داشته باشید
با ساخت وبلاگ در لاین بلاگ مطالب شما در صفحات اول گوگل خواهد بود
فقط یک بار امتحان کنید
ما وبلاگ شما را رایگان سئو می کنیم

http://lineblog.ir/
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر